Cenzura Burmistrza Jacka Wiśniowskiego na FB

sty 9, 2024 | 2 Komentarze

Dziś jest rzeczywiście smutny dzień dla nas, mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego. Nasza próba zaangażowania w dyskusję na profilu burmistrza Jacka Wiśniowskiego zakończyła się nieoczekiwanie – nasz komentarz został usunięty, a konto zablokowane. To zdarzenie wywołuje głębokie zaniepokojenie wśród nas wszystkich, którzy szukamy w naszych lokalnych władzach otwartości, dialogu i transparentności.

Zrobiliśmy screen naszego komentarza, aby pokazać, co naprawdę napisaliśmy – bo inaczej kto by uwierzył w to, co się stało? Na profilu burmistrza przeczytać można, że „Polityka to dialog prowadzący do sukcesu”, ale nasza próba rozmowy została nagle przerwana. Jak można mówić o dialogu, gdy jednocześnie ucisza się głosy mieszkańców? To jawna sprzeczność z zasadami otwartego dyskursu, które są fundamentem każdej zdrowej demokracji. A jednak, wydaje się, że dla burmistrza te zasady nie obowiązują, szczególnie teraz, kiedy zbliżają się wybory.

Apelujemy do burmistrza Wiśniowskiego o przemyślenie swojego podejścia do wolności słowa i relacji z mieszkańcami. Wierzymy, że konstruktywna krytyka i wymiana opinii mogą tylko przyczynić się do lepszego i bardziej zrównoważonego rozwoju naszego miasta, a nie tylko do wzbogacenia warstwy retorycznej, której ostatnio od burmistrza płynie aż nadto.

W związku z tym chcemy zachęcić wszystkich mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego do aktywnego dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i uczestnictwa w życiu naszej społeczności. Wasze myśli, opinie i doświadczenia są niezwykle ważne. Jeśli macie jakiekolwiek uwagi dotyczące działań władz lokalnych lub innych istotnych kwestii, nie wahajcie się przesyłać ich na adres sprawy@okiemobywatela.pl. Razem możemy stworzyć społeczność, w której każdy głos jest słyszany i ma znaczenie. Pamiętajmy, że władza jest dla nas i powinniśmy zawsze bacznie obserwować jej działania, bez względu na to, kto aktualnie piastuje stanowisko. To jest fundament naszej demokracji, który szanujemy i będziemy bronić.

M. Matejewski

 

4.8 4 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

To nie pierwszy raz taka sytuacja. Niestety.

Kryształowy Jacek

Ostatnie wpisy