Areszt dla 40-latka za złamanie policyjnego zakazu zbliżania się do rodziny

sty 8, 2024 | 0 komentarzy

Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim zastosował wobec 40-letniego mężczyzny 10 dni aresztu za wykroczenie niestosowania się do policyjnego zakazu zbliżania się do miejsca zamieszkania jego rodziny, który policjanci wdrożyli po interwencji w grudniu.

W piątek (05.01.2024 r.) policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań w Lidzbarku Warmińskim. Szybko okazało się, że sprawcą niepokojącej sytuacji jest 40-latek, wobec którego 29 grudnia 2023 roku, po interwencji, podczas której mężczyzna wszczął awanturę w domu, policjanci zastosowali prewencyjny zakaz zbliżania się do miejsca zamieszkania oraz jego otoczenia. Zakaz ten obowiązywał na okres 14 dni. Pomimo tego mężczyzna w miniony piątek przyszedł do mieszkania, gdzie ponownie zaczął się awanturować. Policjanci zatrzymali 40-latka i wdrożyli procedurę trybu przyspieszonego, który skutkował doprowadzeniem mężczyzny w niedzielę do Sądu Rejonowego w Lidzbarku Warmińskim. Sąd zastosował wobec obwinionego areszt w wymiarze 10 dni. W poniedziałek (08.01.2024 r.) sprawca trafi do aresztu gdzie będzie odbywać zasądzony areszt. Policjanci już 29 grudnia 2023 roku reagując na zgłoszoną interwencję domową wdrożyli procedurę Niebieskiej Karty celem monitorowania sytuacji w rodzinie.

 

Źródło: https://lidzbark-warminski.policja.gov.pl/o10/aktualnosci/115359,Areszt-dla-40-latka-za-zlamanie-policyjnego-zakazu-zblizania-sie-do-rodziny.html

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Ostatnie wpisy